המרצות שלנו

 

 
יעל זקוב-
מרפאה בעיסוק

 
יעל לדרר-
קלינאית תקשורת

 מרפאה בעיסוק לתינוקות ופעוטות, מדריכת צוותי מעונות בפרויקט מעגן ומדריכת הורים על פי גישת ה-MISC של פרופ' קליין מאוניברסיטת בר-אילן.

עובדת במרכז בייקר באוניברסיטת בר אילן בהדרכת הורים לתינוקות ופעוטות עם תמסונת דאון, בטיפ - טף בחולון: מרכז ייחודי וחדשני להורים ולילדים עד גיל 3 שותפה בפשוט לגדול, קליניקה פרטית  לריפוי בעיסוק ומתמחה בהדרכת הורים לתינוקות ופעוטות עם עיכוב התפתחותי.

בעבר, עבדה במעון שיקומי בבית איזי שפירא ובאבני דרך - מרכז להתערבות מוקדמת.

אני מאמינה בכוחם הרב של ההורים לעזור לילדם למצות את יכולותיו. האינטראקציה בין הילד להוריו, היא המנוע ללמידה ולהתפתחות בשנים הראשונות. המשחק המשותף, הוא הדרך הנעימה, היעילה והזמינה ביותר להורים לקדם את יכולותיו של ילדם. המשחק מאפשר התפתחות שיכלית, מוטורית, חברתית ובעיקר מעניק לילד תחושת הישג, כאשר הוא חש שהוריו גאים בהצלחתו. לכל משפחה ערכים ומטרות משלה, ואני מאמינה כי תפקידי הוא לסייע להורים להגשים את שאיפותיהם לגבי ילדם.

קלינאית תקשורת התפתחותית, בעלת קליניקה פרטית בכפר סבא ומדריכת גננות בפרויקט מעגן לאיתור מוקדם של ילדים שזקוקים להתערבות טיפולית.

במסגרת הקליניקה מעבירה הרצאות להורים וצוותים חינוכיים על התפתחות התקשורת, השפה והדיבור בילדות.

בעבר, עבדה במכון להתפתחות הילד וכן בגני חינוך מיוחד- גן תקשורת, גן לילדים עם עיכוב התפתחותי וגן לילדים עם עיכוב שפתי.

 

מאמינה מאוד בהיות התקשורת, השפה והדיבור ציר מרכזי בהתפתחות הילד ובהנאה כבסיס ללמידה והתפתחות.

 

את ההשתלמות יזמתי מתוך התפיסה כי אשת המקצוע החשובה ביותר בחייו של ילד, בשלב הקריטי ביותר להתפתחותו, היא הגננת. אני מאמינה כי מתן גריה מותאמת בגיל הרך, לצד יכולת זיהוי טובה של קשיים התפתחותיים, יתרמו משמעותית לילדי הגן.

ז'אנה פורת
פסיכולוגית קלינית
מיכל נועם
פיזיוטרפיסטית התפתחותית

 

ז'אנה פורת, פסיכולוגית קלינית, לקראת דוקטורט בפסיכולוגיה קלינית של הילד באוניברסיטת תל אביב. בעלת ותק של שנים בטיפול בילדים, בהדרכת הורים ועבודה בגני ילדים על הרצף האוטיסטי. מתמחה בטיפולים קוגניטיביים (CBT) 

ובשילוב ביופידבק. עובדת בבת חולים שניידר ובקליניקה פרטית.

אני מאמינה כי הווצרות עולמו הפנימי של הילד ,תחושת הנוכחות והמסוגלות שלו בעולם נובעים כולן מיכולתן של הדמויות המטפלות בו לספק סביבה אשר תוכל לאפשר ולעודד היווצרות זו. על כן הכשרה והעצמה של הורים, גננות וסייעות הינן בעלות חשיבות עצומה עבור הילד שכן הן מעודדות אותם ללמוד את הילד, להכילו ולעודדו לצמיחה.

מיכל נעם היא מומחית בפיזיותרפיה נוירו-התפתחותית, בעלת תואר ראשון מאוניברסיטת תל אביב (בוגרת 1992)בפקולטה לרפואה החוג לפיזיותרפיה. תואר שני מאוניברסיטת ניו יורק(1998) בבית הספר לחינוך החוג לפיזיותרפיה

למיכל מעל 20 שנות ניסיון בתחום התפתחות הילד. מיכל בוגרת קורסי המשך רבים כגון: בובט, טאמו, מדק,טייפינג וויטה ועוד.היא עובדת עם תינוקות וילדים עם הפרעות נוירו-מוטוריות.היא בעלת רישיון פיזיותרפיה בישראל ובניו יורק, שם עבדה

בתוכניות התערבות מוקדמות, ובגני הילדים לילדים בעלי צרכי מיוחדים

נכון להיום,מיכל עובדת כמדריכת פיזיותרפיסטים בעזר מציון-במעון לילדים בעלי צרכי מיוחדים ,כפיזיותרפיסטית בגן לילדים על הרצף האוטיסטי ופועלת כפיזיותרפיסטית עצמאית בתחום ההתערבות המוקדמת; בתמיכה, בהערכה והדרכה להורים בביתם או בקליניקה שלה ברמת גן

מיכל היא אמא גאה לליאור בת 5 וחצי


 
לירון גרץ
מדריכת חינוך מיוחד

 

לירון גרץ, בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד, קואוצרית בהתמחות ADHD (טכניון) ובעלת התמחות באוטיזם.

בעלת נסיון של 12 שנים בתחום האוטיזם בגיל הרך.

בעבר נהלה גן תקשורת ועבדה בתכניות לילדים על הרצף האוטיסטי בגישת ABA .

כיום רכזת גני חינוך מיוחד בחדרה ומנחה את הגננות. בנוסף, מהווה מומחית תחום אוטיזם ומנחה את צוותי הגנים הרגילים המשלבים ילד על הספקטרום האוטיסטי.

לירון היא אמא ל- 3 בנות ומאמינה שתקשורת הדדית מהווה בסיס איתן לביטחון, שותפות ותמיכה